Medycyna estetyczna - Karboxyterapia

Karboksyterapia - połączenie nauki i najnowocześniejszej technologii na rzecz Twojego zdrowia i urody
Zabieg karboksyterapii wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego urządzenia medycznego. Pozwala on na minimalnie inwazyjne, ale skuteczne i precyzyjne redukowanie wielu defektów natury estetycznej i problemów zdrowotnych. Polega on na podskórnej i śródskórnej iniekcji CO2. Dużym atutem zastosowania dwutlenku węgla jest brak ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.
Wskazaniami do zastosowania karboksyterapii są problemy naczyniowe (obrzęki i niewydolność żylna, leczenie ran, kurcze kończyn, marznące ręce i nogi), dermatologiczne (łuszczyca, wypadanie włosów), ginekologiczne (np. liszaj twardzinowy sromu), redukowanie defektów takich jak blizny, cellulit, rozstępy, redukcja tkanki tłuszczowej, zabiegi ginekologii estetycznej oraz zaburzenia erekcji.  Serie zabiegowe obejmują 8- 12 zabiegów w odstępach 10-14 dni, czas ten skraca się w przypadku terapii cellulitu, czy otyłości. Wszystko odbywa się przy użyciu jednorazowego sprzętu.
 
Zabieg jest również szczególnie polecany do delikatnej okolic oczu i twarzy. Daje świetne efekty w redukcji obrzęków i cieni pod oczami, oraz niwelowaniu kurzych łapek i zmarszczek. Karboksyterapia jest  idealnym rozwiązaniem na wszelkiego rodzaju zmarszczki np. na szyi i dekolcie. Stosujemy ją też do rewitalizacji dłoni. Praktycznie każdy obszar ciała, gdzie pojawia się zwiotczona skóra, może być rewitalizowany za pomocą karboksyterapii.
 
Efekty osiągane są poprzez szeroko pojęty proces angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń. W dojrzałych organizmach proces ten zachodzi rzadko. Dzięki jego stymulacji poprzez karboksyterapię, zwiększamy zakres unaczynienia tkanki objętej zabiegiem. Następująca w jego wyniku neowaskularyzacja powoduje zapoczątkowanie reakcji naprawczych w organizmie, takich jak lepsze gojenie, szybszy metabolizm tkanki tłuszczowej, oraz stymuluje fibroblasty do szybszej produkcji kolagenu. Skóra zostaje przebudowana, odżywiona i ujędrniona.
 
Przeciwwskazania:

  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby nowotworowe
  • ostra niewydolność nerek, płuc, oddechowa
  • ciężkie nadciśnienie tętnicze
  • świeży zawał serca, zakrzepica
  • czynne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
  • jaskra
  • skłonność do bliznowców

Formularz kontaktowy